drukuj

Chcą prezydentury ponad podziałami. Zbonikowski uzyskał poparcie Platformy Obywatelskiej i Bloku Troski Włocławek

Kategorie: Tagi:
Wybory

Konferencja Łukasza Zbonikowskiego na której otrzymał poparcie od PO i BToW odbyła się w hotelu Aleksander

Byli już kandydaci na prezydenta Włocławka popierają Łukasza Zbonikowskiego. Swój elektorat przekonują Andrzej Kazimierczak z PO i Olga Krut-Horonziak z Bloku Troski o Włocławek.

Łukasz Zbonikowski zyskuje szerokie poparcie polityczne. O swoim wsparciu zapewniają byli już kandydaci na fotel prezydenta Włocławka, Andrzej Kazimierczak z PO i Olga Krut-Horonziak z Bloku Troski o Włocławek.

Co przekonało przedstawiciela Platformy?

- Połączył nas interes miasta i obawa przed powtórnym wyborem prezydent Andrzeja Pałuckiego. Według mnie miasto będzie w bardzo trudnym stanie po następnej kadencji Andrzeja Pałuckiego. - powiedział Andrzej Kazimierczak

Olga Krut-Horonziak liczy na to, że Zbonikowski jako prezydent, będzie umiał współpracować tak z radnymi, jak i z mieszkańcami.

- Nie ma jednego programu Łukasza Zbonikowskiego. Są tylko wszystkie programy, dlatego że bardzo łatwo i spójnie można zbudować z nich jeden dla Włocławka. Diametralnie różniący się od tego co proponuje pan Pałucki. - powiedziała Olga Krut Horonziak

A sam zainteresowany, Łukasz Zbonikowski zapewnia, że jego kandydatura m.in. zabezpiecza miasto przed monopolem władzy SLD.

- Monopole nigdzie się nie sprawdzają w polityce, jak i w gospodarce Powoduje, że nie interes miasta, a formacji jest nadrzędny. To jest na dłuższa metę szkodliwe dla mieszkańców Włocławka. Przeciwstawmy się temu. Jest ta dużo radnych z SLD, postawy więc prezydenta z inne formacji. - apeluje Zbonikowski.

Zbonikowski zapewnia, że jeśli zostanie prezydentem zrezygnuje ze wszelkich funkcji partyjnych. Dodajmy też, że jako kandydata popierają go jeszcze Sławomir Kopyść, radny wojewódzki z PO, posłanka Domicela Kopaczewska i – jak zapewniają działacze Platformy, marszałek naszego województwa Piotr Całbecki, który zdobył w tych wyborach 40 tys. głosów.

Zdjęcia

  • Wybory

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
Rafał Kinasiewicz
Rafał Kinasiewicz wt., 2010-11-23 14:22

Popieram

Jako były kandydat do Rady Miasta, popieram kandydaturę Pana Zbonikowskiego, koniec z rządami SLD! Jeśli tak jest, że inne ugrupowania to zrobią. Pokażmy, że nie zasługujemy na przydomek "czerwony Włocławek"!!!

Rafał Kinasiewicz
wloclawianin SSC
wloclawianin SSC wt., 2010-11-23 15:51

...

argument "monopolu władzy" jest strasznie żenujący. Czuć w tym bardziej politykę niż chęć dobrego gospodarowania miastem. Państwu już dziękujemy :)

"Postaram ci się zaufać, bo razem możemy być wyjątkowi, a osobno zwyczajni" - Grey's Anatomy - Chirurdzy
Zgredzio
Zgredzio wt., 2010-11-23 20:58

PiS

Pan Zbonikowski krytykuje własną partię. Przecież PiS niedawno miało prezydenta i premiera w tym samym czasie. Monopole się nie sprawdzają podsumował kandydat na prezydenta... Na pewno jednak zapowiada się ciekawa walka w drugiej turze!!Powodzenia dla obu kandydatów

hurt
hurt wt., 2010-11-23 23:01

NARESZCIE!

Wszyscy razem przeciwko komunie.
Czekałem na to całe życie, wypalić komuchów z Włocławka żywym ogniem.

hurt
JANUSZEK
JANUSZEK śr., 2010-11-24 00:11

Precz z komuną

Zgadza się!!! Czerwony Włocławek. Szok, szok. Ludzie idzcie do wyborów. Stawiacie na młodych

irasiad
irasiad czw., 2010-11-25 02:07

Czerwony Włocławek

Obawiam się, że po kadencji Andrzeja Kazimierczaka razem ze Zbonikowskim nie byłoby problemu z miastem, pewnie by go już nie było tylko wielka wieś z wielkim small biznesem.
Pan Zbonikowski ma zdaje się problemy z liczeniem bo 11 to nie jest większość 25-cio osobowej Radzie, no i z pamięcią. Przecież właśnie tak było do tej pory. Koalicja antyrozwojowa miała większość i stąd ta cała farsa.
Zgadzam się z apelem posła. Przy podziale 11 do 14 powinien być lewicowy prezydent dla dobra miasta. Chociaż jeszcze kilka dni temu poseł Zbonikowski wszystkich przekonywał, że tylko prezydent mający zaplecze w Radzie może dobrze rządzić.
Oj kręci, pan kręci ale dobrze. Może pan tak zakręci, że sam zagłosuje na prezydenta Pałuckiego. Pierwsze słyszę, żeby Piotr Całbecki kiedykolwiek popierał Zbonikowskiego. Czyżby znowu Kalinowski był u marszałka w Toruniu?
Młodzi, apeluję, zajmijcie się historią, żeby nie wypisywać głupot. Określenie czerwony Włocławek pochodzi z XV - XVI wieku. Przyjemnej lektury.
PS Panie hurt niech pan nie nawołuje do zbrodni.