drukuj

Najważniejszy czas dla SZLACHETNEJ PACZKI

Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI

Fot. Natalia Kaźmierczak

Zostało zaledwie kilka dni do najbardziej gorącego okresu w SZLACHETNEJ PACZCE. Już 19 listopada, po raz jedenasty zostanie otwarta anonimowa baza rodzin. Dzięki zebranym tam informacjom darczyńcy będą mogli przygotować paczkę, która w najpełniejszy sposób odpowie na potrzeby danej rodziny.

19 listopada otwarta zostanie anonimowa baza rodzin na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Dokładnie tego dnia zacznie się najważniejszy etap projektu – poszukiwania darczyńców, by każda z rodzin włączonych do akcji otrzymała paczkę na święta. Na ten dzień wolontariusze przygotowują się od dawna.

Co się działo do 19 listopada?

Na wiosnę udało się skompletować zespół pracowitych, kreatywnych liderów, którzy w swojej okolicy zorganizowali struktury SZLACHETNEJ PACZKI. W każdym rejonie działać będzie od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu wolontariuszy. Ogólnopolski projekt realizowany jest bowiem lokalnie.

Wolontariusze to dla SZLACHETNEJ PACZKI prawdziwi bohaterowie, dlatego nazywani są Super W. Poświęcają swój czas, angażując się całym sercem w projekt. To od ich ciężkiej pracy zależy powodzenie akcji. Super W odwiedzają ubogie rodziny i prowadzą z nimi rozmowy na temat dręczących ich problemów, sytuacji finansowej, a także już otrzymywanej pomocy. Zebrane informacje umieszczane są następnie w anonimowej bazie rodzin.

Co będzie się działo po 19 listopada?

19 listopada uruchomiona zostanie na stronie www.szlachetnapaczka.pl internetowa baza rodzin. Po zalogowaniu się do systemu darczyńca może wybrać potrzebującą rodzinę ze swojej okolicy, dla której przygotuje paczkę na święta. W bazie zamieszczony będzie krótki opis każdej z rodzin, w którym wyjaśniona będzie jej sytuacja życiowa i największe potrzeby. Darczyńca wybierając rodzinę, której chce pomóc ma pewność, że przygotowana przez niego paczka jest tym, co jest danej rodzinie najbardziej potrzebne.

Finał akcji!

Internetowa baza rodzin czynna będzie przez trzy tygodnie. Po tym czasie, 10 i 11 grudnia otwarte zostaną w każdym rejonie magazyny, do których darczyńcy będą mogli przywieźć przygotowane paczki. SZLACHETNA PACZKA niczym firma kurierska dostarczy następnie paczki z rąk darczyńców na ręce wybranej rodziny. Tylko w ubiegłym roku za sprawą SZLACHETNEJ PACZKI pomoc otrzymało aż 8201 rodzin w całej Polsce. W tym roku wolontariusze PACZKI chcą by szczęśliwych na święta rodzin było jeszcze więcej.

Zdjęcia

  • Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać