drukuj

Uczniowie gimnazjum nr 2 we Włocławku odnoszą sukcesy w nauce i sporcie

W Gimnazjum nr 2 we Włocławku

Fot. Wojciech Alabrudziński

Teraz mogą walczyć o tytuł "Fajnej Szkoły".

Gimnazjum nr 2 mieści się przy ul. Żytniej na osiedlu Kazimierza Wielkiego. Patronem szkoły jest ks. Jerzy Popiełuszko. Placówka, którą kieruje dyrektor Marek Wódecki, oferuje uczniom wysoki poziom nauczania, a co za tym idzie, ułatwia dostanie się do wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej. Szkoła znana jest z otwartości na unijne projekty. Kilka z nich już zrealizowano, w tym roku szkolnym także wdrażany w życie będzie kolejny. - To długofalowe przedsięwzięcie, przygotowane z myślą o pomocy naszym uczniom - mówi dyrektor Marek Wódecki.

Warto podkreślić, że projekt ten będzie realizowany w sumie w 30 szkołach na terenie całego kraju i obejmie prawie 3 tys. dzieci. Dla włocławskiego gimnazjum znalezienie się w tym gronie to duże wyróżnienie. - Celem programu jest wsparcie uczniów klas pierwszych gimnazjum - mówi Marek Wódecki. - Szczególny nacisk zostanie położony na nauki matematyczno-przyrodnicze, techniki informacyjno-komunikacyjne oraz znajomość jezyków obcych na poziomie gimnazjalnym. Na co mogą liczyć uczniowie? W ramach projektu powstanie m. in. Interdyscyplinarny Szkolny Ruch Naukowy.

Będzie działać pięć laboratoriów: matematyczno-fizyczne, biologiczno-chemiczne, języków obcych, informatyki, geografii. Przewidziano także m.in. zajęcia wyrównawcze tzw. "Pogotowie Laboratoryjne", powstanie Ponadregionalna Akademia Młodych Noblistów. Nowy rok szkolny zapowiada się naprawdę bardzo ciekawie!

(erka)

Zdjęcia

  • W Gimnazjum nr 2 we Włocławku
redakcja
Autor:redakcjagg: GG38834740

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać