Kwasy owocowe w walce o piękną cerę

Kwasy owocowe w walce o piękną cerę

Piękna i promienna cera to z pewnością marzenie wielu kobiet. Nie ulega wątpliwości, że walka z pierwszymi oznakami zmęczenia oraz starzenia na skórze jest czasochłonna i wymaga wielu wyrzeczeń. Z pewnością warto jednak się postarać, aby przez wiele lat cieszyć się piękną skórą i młodym wyglądem każdego dnia. Jednym z największych sprzymierzeńców w tej nierównej czasami walce są kwasy owocowe i wykonywane z ich pomocą peelingi.

Nie ulega wątpliwości, że najlepszą porą do zrobienia peelingu kwasem owocowym jest jesień lub też zima, kiedy słońce nie grzeje już tak mocno, a wilgotność powietrza jest stosunkowo wysoka. Praktycznie wszystkie kwasy AHA, czyli kwasy owocowe znacznie uwrażliwiają delikatną skórę twarzy na jakiekolwiek działanie promieni UVA i UVB. Właśnie dlatego każdorazowo po tego typu zabiegu należy bezzwłocznie wzmocnić barierę ochronną skóry i zastosować dobre kremy z wysokimi filtrami. Dobra kosmetyczka ze Szczecina {https://swiaturody.com/szczecin,kosmetyczka,9.html} powinna uprzedzić o tym swoją klientkę zanim ta podda się zabiegowi. Efekty stosowana rożnego rodzaju kwasów owocowych w zabiegach kosmetycznych pielęgnujących i powodujących złuszczanie są bez wątpienia bardzo ciekawe i wymierne. Peelingi takie prowadzą do odpowiedniego nawilżenia, znacznego zwiększenia uwodnienia oraz jędrności skóry, a także do szybszego zmniejszenia grubości zrogowaciałej warstwy naskórka. Dzięki temu nasza skóra jest dużo bardziej gładka, znikają drobne zmarszczki, a cera uzyskuje ładny i jednolity kolor.

Dobry salon kosmetyczny posiada w swojej ofercie peelingi owocowe, które aktywują cyrkulację krwi w naczyniach skóry, a także ułatwiają drogę innym składnikom czynnym powodując jednocześnie złuszczanie martwych komórek. Oprócz tego kwasy AHA pomagają leczyć trądzik, szczególnie ten grudkowy i zaskórnikowy, a także rozjaśniają przebarwienia. Warto jednak bezwzględnie pamiętać, aby złuszczać skórę z głową, gdyż usuwanie martwego naskórka to również pozbywanie się wielu składników, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania skóry. Skóra pozbawiona płaszcza hydrolipidowego może się także nieco trudniej regenerować i bardziej intensywnie reagować na wszelkiego typu podrażnienia. O skórę twarzy należy dbać, a peelingi kwasowe są do tego celu stworzone. Warto jednak pamiętać, że każdy zabieg należy wykonywać pod kontrolą sprawdzonej kosmetyczki.


2 thoughts on “Kwasy owocowe w walce o piękną cerę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>